Συμμετοχή του συλλόγου διδασκόντων σε επιμόρφωση

Την Πέμπτη 26-5-2022 από 8:30 έως 13:15 ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας συμμετείχε μαζί με τα Δ.Σ. Φαρρών και Βασιλικού, σε επιμόρφωση με εισηγητή τον Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου Δασκάλων κ. Κονιδάρη Γεώργιο. Η θεματολογία της επιμόρφωσης περιλάμβανε κυρίως την ανίχνευση μαθητών με μαθησιακές δυσκολίες καθώς και ψυχοκοινωνικά προβλήματα μαθητών.

Επίσκεψη στο «Σπίτι του Νερού»

Την Τετάρτη 25 Μαΐου 2022 οι μαθητές του σχολείου μαςεπισκέφτηκαν το «Σπίτι του Νερού».Γενικός στόχος του Water House είναι η προώθηση της βιώσιμης διαχείρισης του νερού. Τα παιδία είχαν την ευκαιρία μεταξύ άλλων, να παρακολουθήσουν βίντεο για τον κύκλο του νερού και να διασκεδάσουν παίζοντας φιδάκι!

Δεύτερο Σχολικό Πρωτάθλημα mini Ποδοσφαίρου

Την Παρασκευή 27 Μαΐου 2022 το Δημοτικό σχολείο Ερυμάνθειας μαζί με τα  Δημοτικά Σχολεία Φαρρών, Χαλανδρίτσας, Βασιλικού και Σταυροδρομίου συμμετείχε στο 2ο Σχολικό Πρωτάθλημα mini Ποδοσφαίρου  που πραγματοποιήθηκε στον πολυχώρο PREVEDOS CENTER.