Προσφορά προς το σχολείο μας

Αξιότιμη κυρία Αβραμοπούλου,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά για την έμπρακτη υποστήριξή σας προς το σχολείο μας ενόψει της εορτής του Πάσχα.

Το διδακτικό προσωπικό και τα παιδιά, σας εύχονται ολόψυχα "Καλό Πάσχα".

Ευχαριστήρια επιστολή προς το σχολείο μας

Από το Σύλλογο φίλων παίδων με ειδικές ανάγκες  Κεντρικής Μακεδονίας

Αξιότιμοι κύριοι και κυρίες,

Το Διοικητικό Συμβούλιο και τα μέλη του Συλλόγου μας, σας ευχαριστούμε θερμά για την καλοπροαίρετη στήριξη και αγάπη που μας δείχνετε έμπρακτα για την επίτευξη του σκοπού μας.

Η ενίσχυσή σας, για εμάς, σημαίνει οικονομική και ψυχολογική δύναμη, για να βοηθήσουμε τα παιδιά με ειδικές ανάγκες και τις οικογένειές τους, όσο  περισσότερο μπορούμε και να συμπαρασταθούμε στις ανάγκες καθημερινής διαβίωσής τους. Μας δίνετε το κουράγιο και τη δύναμη να εμπλουτίσουμε τις δράσεις μας, για να παρέχουμε όσο είναι δυνατό, μεγαλύτερη στήριξη και φροντίδα στα παιδιά αυτά, που το έχουν τόσο ανάγκη στις δύσκολες μέρες που διανύουμε λόγω της οικονομικής κρίσης στη χώρα μας.

Με την υποστήριξή σας, γίνεστε και σεις αρωγοί της προσπάθειάς μας, για να βελτιώσουμε χάριν σε εσάς το κοινωνικό μας έργο, που σημειωτέον είναι καθήκον όλων μας για να εξασφαλίσουμε μια αξιοπρεπή και ισότιμη καθημερινού βίου προς τα παιδιά αυτά.

Ελπίζουμε να είσρς πάντα υποστηρικτές μας, και ευχόμαστε εγκαρδίως υγεία και ευημερία σε εσάς και όλο τον κόσμο.

Με εκτίμηση,

Ο Πρόεδρος,

Μπλουχουτζής Βασίλειος

Διάθεση self-test για μαθητές και εμβολιασμένους εκπαιδευτικούς από τα φαρμακεία

Οι μαθητές όλων των βαθμίδων, εμβολιασμένοι και μη, καθώς και οι εμβολιασμένοι εκπαιδευτικοί, θα μπορούν να προμηθευτούν από τη Δευτέρα 14 Μαρτίου έως και την Πέμπτη 17 Μαρτίου, πέντε δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των ημερών από 18 Μαρτίου έως και  1 Απριλίου 2022.